D- DİZ EKLEMİ HİDROLİK KONTROLLÜ ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ

Çift minyatür hidrolik sayesinde diz ekleminde hareket direnci

3R60 çok eksenli, hidrolik kontrollü bir diz eklemidir. Doğal yürüyüş örnek alınarak, yürürken ağır yük altında kontrollü diz fleksiyonu sağlar.

3R60 çok merkezli bir diz eklemidir. Salınım fazında akıllı minyatür hidrolik eklem diz altında sarkaç hareketini kontrol eder. Diz bükme ve kilitleme hareketleri minyatür hidrolik sistem sayesinde sağlanan hareket dirençleri sayesinde yönetilir.

Ottobock 3R60 EBS Mekanik Diz Eklemi Özellikleri

Ottobock 3R60 EBS Mekanik Diz Eklemi ; 3R60’ın bir polisentrik diz eklemidir. Akıllı bir minyatür hidrolik sistem salınım fazında alt protez bacak sarkaç hareketini kontrol eder. Bu diz ekleminin fleksiyon ve ekstansiyon minyatür hidrolik tarafından sağlanan hareket direncini karşılık gelen nemlendirilmiş anlamına gelir.

Daha fazla hareket özgürlüğü için 175 dereceden daha büyük açılarda bükülme açısı sağlar.

Çok akslı yapısından dolayı protez boyu salınırken kısalır. Böylece yürürken ayağınızın yere takılma riski önemli ölçüde azalmış olur.

Daha fazla hareket özgürlüğü için 175 dereceden daha büyük açılarda bükülme açısı sağlar. Özellikle arabaya bindiğinizde ya da uçakta veya trende seyahat etmek istediğinizde rahatlık sağlar.

Yüksek emniyetle rahatça 10 dereceye kadar eğimli arazide yürüme.

5 dereceye kadar kontrollü durma fazı her iki ekstremitenin serbestliğini sağlayarak; pelvis, omurga ve güdüğe binen yükleri dengeler ve böylece daha sağlıklı fizyolojik bir yürüyüşü mümkün kılar.